Rychlý kontakt:

Pohybové aktivity (nejen) pro seniory na září

Jaký bude program připravovaný ve spolupráci s Právě teď! ops pro seniory v září?

Bude pokračovat v podobném duchu, jako o prázdninách.

Těšit se můžete na oblíbené lekce Nordic Walkingu, ukázkové lekce hry mölkky, vycházku a výlet a budete si moct vyzkoušet golf!

 

Nordic Walkingové lekce

Chůze je jedna z nejzdravějších forem pohybu a provozovat jí může téměř každý. Při Nordic Walkingové chůzi lze využít holí k větší stabilitě chůze. Zároveň se při chůzi s NW holemi zapojuje až 90% svalů celého těla. Lekcí se může účastnit každý bez ohledu na předchozí zkušenost a fyzickou kondici.

Přehled pravidelných lekcí:

  • PONDĚLÍ: Praha 7 – Stromovka, začátek v 18 hod., sraz před budovou Planetária cca. 10 min před začátkem lekce. Tato lekce zaměřená na osoby s diabetem a nadváhou*, ale účastnit se může kdokoli. Lekce probíhají do 27.9.
  • ÚTERÝ: Praha 7 – Stromovka, začátek v 10 hod., sraz před budovou Planetária cca. 10 min před začátkem lekce.
  • ÚTERÝ: Praha 4 – Krčský les, začátek ve 14 hod., sraz na parkovišti u Restaurace U Labutě pod Thomayerovou nemocnicí cca. 10 min před začátkem lekce.
  • STŘEDA: Praha 10 – Malešický park, začátek v 9:30 hod., sraz na rohu ulic Káranská a Cerhenická “u koulí” v dolní části parku cca. 10 min před začátkem lekce (nedaleko od zast. autobusu č. 133, 188, 199 Plaňanská).
  • STŘEDA: Praha 3 – Vrch Vítkov,  začátek ve 14 hod., sraz na rohu ulic Kališnická a Pražačka u vstupu do parku (kousek od zast. autobusu č. 133, 136, 207  Ohrada).
  • ČTVRTEK: Praha 5 – Kinského zahrada, začátek v 10 hod., sraz cca. 10 min před začátkem lekce u vchodu do parku z Nám. Kinských.

Na lekci doporučujeme pohodlné sportovní oblečení a obutí. Zároveň doporučujeme nosit si s sebou v batůžku pitíHole na lekci vám rádi na místě zapůjčíme, příp. pokud máte vlastní – pomůžeme Vám s jejich nastavením.

V případě dotazů k lekcím volejte Hanu Čepovou: 603 852 740.

 

Mölkky

Co jsou to mölkky?

Mölkky je zábavná hra u které lze kombinovat náhodu s dovedností.
Zároveň je to hra, kterou se lze snadno naučit. Jde o 12 dřevěných kuželek s číslem, rozmístěných dle stanoveného plánu. Tyto kuželky se následně shazují jinou, speciálně určenou kuželkou.

Kdy a kde budeme hrát?

  • čtvrtek, 9.9.2021 od 14 hod., Centrální park Pankrác Prahy 4, sraz na hřišti pro pétanque (vedle Café Na půl cesty), 10 min od metra Pankrác.
  • čtvrtek, 30.9.2021 od 14 hod., Střelecký ostrov, Praha 1, sraz u pódia, vedle stánku s občerstvením (více info ZDE)

Další informace:

Na rozdíl od pétanque, na mölkky nepotřebujete sílu! Hrát mölkky může opravdu téměř každý. Akce je pro seniory bezplatná. Není třeba předchozí zkušenost s hrou či s obdobným typem her.
S sebou si nezapomeňte pohodlný oděv a obuv, dobrou náladu – vítána jsou i hravá vnoučata! 🙂

 

Golf

Chtěli byste si vyzkoušet golf? Máte pocit, že trefit se do golfového míčku nic není?

Trénink proběhne ve čtvrtek 9.9. od 10 hod. v hotelu Čechie, U Sluncové 618/25. Sraz bude v 9.50 v recepci hotelu.

Připravujeme pro vás golfový trénink pod dohledem profesionálního trenéra Pavla Svobody. Vy si zatím můžete začít chystat své oblíbené tričko s límečkem – módní doplněk správného golfisty 🙂

Golfové hole vám budou zapůjčeny na místě. Účastníci si zaplatí 100 Kč za tzv. tréninkové míče.

Na akci bude nutné se dopředu zaregistrovat a kapacita bude omezená. Registraci spustíme během pár dnů.

 

Výlety

Středa, 15.9., Kolín –  Klenot na Labi

Na výlet můžeme vyrazit spolu z Prahy (viz níže), nebo se dopravit individuálněSraz účastníků s průvodcem je v 10:15 hod. před budovou nádraží v Kolíně.

Společně: např. v 9:22 hod. vlakem EC 277 Metropolitan z Hlavního nádraží. Lístky na vlak si zajišťuje každý sám.

Seznámíme se s městem, jehož historie je spojená jak s křesťanskou, tak i s židovskou tradicí, s městem, které se od malé obchodní osady vyvíjelo přes město s královskými výsadami až po moderní průmyslové centrum Polabí.
Organizovaná prohlídka města v délce cca 2,5 hod., Našim průvodcem bude kolínský rodák PhDr. Vladimír Srb, PhD., historik a politolog.

Více informací k výletu: Kolín Klenot na Labi exkurze

Příp. vstupné si také každý hradí sám. Kontaktní osoba pro případ dotazů: Iveta Luxová, tel. 603 852 715.

 

Čtvrtek, 23.9., Vycházka „Okrajem Karlína“, s průvodcem Karlem Pinkasem

Sejdeme se ve 14:00 hod. u tramvajové zastávky a výstupu ze stanice metra Invalidovna.

Nejprve projdeme sídlištěm Invalidovna. Pak obejdeme Invalidovnu, projdeme Kaizlovy sady a okolo školy na Lyčkově náměstí dojdeme ke komplexu Butterfly. Dále budeme pokračovat Pernerovou ulicí.

Při tom budeme míjet Kotelnu a Strojírnu, Fórum Karlín s vydavatelstvím Economia a bývalou Pragovku. Projdeme komunitní zahrádkou. Na konci vycházky vejdeme a obejdeme bizarní prostor dvora bývalých Karlínských kasáren. (Kdo chce, může využít tamní občerstvovací stanice.)

Trasa měří 3 km, plus ½ km k metru.

Více informací k výletu: Okrajem Karlína

Kontaktní osoba pro případ dotazů: Iveta Luxová, tel. 603 852 715.

 

Kompletní program, vč. např. trénování paměti najdete na: https://pravetedops.cz/2021/08/20/zarijovy_program/

 

Kolik to stojí?

Naše aktivity jsou bezplatné a zúčastnit se jich může každý. U výletů si každý hradí cestu, vstupné či občerstvení.

Protože vše něco stojí a ne vše je hrazeno z grantů či dotací, uvítáme dobrovolné příspěvky např. přes darovací portál Darujme.cz, a tam si vybrat  co byste rádi podpořili. Naše aktivity můžete také ocenit zasláním jakékoli částky přímo na náš účet u ČSOB: 258492161/0300 (účet zastřešující organizace Právě teď! o.p.s.).

Děkujeme