Rychlý kontakt:

Lekce hry mölkky pro seniory

Prázdninové lekce hry mölkky.

Přijďte si hru vyzkoušet třeba s vašimi vnoučaty.

 

Cílem je seznámení seniorů s v tuzemsku zatím méně známou pohybovou aktivitou provozovanou v přírodě – hrou Mölkky, která pochází ze severní Evropy (lze připodobnit jako více strategie rozvíjející verze populárního Pétanque).

Součástí akce, která bude primárně určena seniorům, ale bude otevřené všem generacím, bude představení a výuka hry. Lekce budou
probíhat na hřišti na pétanque v Centrálním parku Pankráci ve dnech: 12.7., 26.7., 9.8. a 23.8. vždy od 10 hod.

Mölkky

Mölkky je původní vikingská, fyzicky méně náročná, leč společenská a zábavná hra. Jde o několik špalíčků se seříznutou a očíslovanou špičkou, které se shazují jiným špalíčkem. Ve hře, která má své pevná pravidla rozhoduje o vítězi někdy i náhoda, většinou, ale strategické myšlení a přesnost hodu.

Na všech akcích bude seniorům k dispozici dostatek instruktorů, kteří seniory seznámí s historií této hry a naučí je Mölkky hrát. Důraz bude kladen nejen na sportovní stránku, ale i na společenský a socializační potenciál hry.

 

Pro více informací volejte H. Čepovou, tel: 603 852 740

 

 

Konání lekcí podpořila MČ Praha 4