Rychlý kontakt:

Pochod pro mozek 2023

Pojďte se projít pro mozek i v roce 2023!

Ve Stromovce na vás 17.3. čeká zajímavý program.

 

Březen je již neodmyslitelně spojen s Národním týdnem trénování paměti (NTTP), který letos probíhá v týdnu 13.- 19. 3. 2023.  NTTP pořádá Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Po celé republice se bude konat velké množství osvětových přednášek a ukázkových lekcí trénování paměti atd. Těchto akcí se dlouhodobě účastní i naše organizace, jejíž činnost je zaměřená na programy pro aktivní seniory.

Do Národního týdne trénování paměti se zapojuje vlastním příspěvkem, kterým je Pochod pro mozek. Cílem tohoto pochodu je připomenout široké veřejnosti to, na co často zapomínáme, že jak funguje náš mozek, výrazně souvisí s naší fyzickou a mentální kondicí a zdravotním stavem.

Alfou i omegou úspěchu v tomto směru je POHYB, POHYB, POHYB. A když pohyb, tak proč ne ten nejpřirozenější, nejvhodnější, nejjednodušší i nejlevnější, což je CHŮZE.

 

Právě teď! o.p.s. uspořádá svůj pochod 17.3. 2023 ve Stromovce a SK Aktivní Senior u toho nebude chybět

V prostoru u budovy Planetária navážeme na loňskou úspěšnou akci, které se zúčastnilo téměř 200 účastníků, kteří mohli krom vycházky probouzejícím se parkem vyzkoušet třeba žonglování, dechová cvičení, procvičovali motoriku pomocí kolíčků, učili se správně dýchat. Více o loňské akci ZDE.

Začátek letošní akce předpokládáme opět ve 14 hodin.

 

Program pochodu:

  • 14:00 hod. Zahájení akce, společné bubnování
  • 14:15 hod. 2 km kolečko Nordic Walking s lektorkou Hankou D. (pomalejší tempo, cca. 50 min)
  • 14:20 hod. Pojďme si zkusit zatančit salsu!
  • 14:40 hod. 4 km kolečko Nordic Walking s lektorkou Evou K.(svižnější tempo, cca. 60 min)
  • 14:50 hod. Dechová cvičení a jógové protažení s Táňou
  • 15:10 hod. 1 km kolečko Nordic Walking s lektorkou Táčou (pomalejší tempo, cca. 25 min)
  • 15:20 hod. Pojďme si zkusit zatančit salsu!
  • 15:30 hod. Cvičení na zlepšení jemné motoriky s Hankou D.
  • 15:45 hod. Závěrečné bubnování, zakončení akce