Pohybové aktivity o prázdninách

I o prázdninách jsme pro vás připravili opět spoustu bezplatných pohybových aktivit.

Těšíme se, že se na nich s vámi setkáme.

Mölkky budou probíhat vždy ve středu (27.7., 10.8., 24.8.) od 10 hod.

Sraz: Pankrácká pláň, hrajeme na hřišti pro pétanque vedle Café na půl cesty.

V době prázdnin se přesuneme s hraním venkovních her na Pankráckou pláň Na místě budou k dispozici výše uvedené hry, ale prim budou hrát mölkky.

Přijďte si zahrát svojí oblíbenou, nebo naopak vyzkoušet něco nového. Co neumíme se vzájemně naučíme. Nechceme konkurovat tréninkům a závodům soutěžních týmů. Cílem je, abychom si to všichni užili (ať nám to jde, nebo ne).

Na místě se lze posadit, popovídat, odpočinout, užívat sluníčka a přítomnosti prima parťáků…  Zvána jsou i vaše vnoučata. Věříme, že se s námi nudit nebudou.

S sebou doporučujeme vzít kromě dobré nálady i pití a pokud je velké slunko, tak i pokrývku hlavy. Akce trvá cca 1,5- 2 hod. a není na ní nutná předchozí registrace

Konání akcí finančně podpořila MČ Praha 4.

Kontaktní osoba pro tuto akci: Hana Čepová, tel: 603 852 740.

Lekce Nordic Walkingu

Chůze je jedna z nejzdravějších forem pohybu a provozovat jí může téměř každý. Při Nordic Walkingové chůzi lze využít holí k větší stabilitě chůze. Zároveň se při chůzi s NW holemi zapojuje až 90% svalů celého těla.

Správně prováděná NW chůze má velké množství pozitivních zdravotních efektů vice viz ZDE

Lekcí se může účastnit každý bez ohledu na předchozí zkušenost a fyzickou kondici.

Přehled pravidelných prázdninových lekcí:

• ÚTERÝ: Praha 7 – Stromovka, začátek v 10 hod., sraz před budovou Planetária cca. 10 min před začátkem lekce (lekce budou probíhat od 5.4. – 29.11.). POZOR LEKCE NEPROBÍHÁ 5.7. (státní svátek)
  • ČTVRTEK: Praha 5 – Kinského zahrada, začátek v 10 hod., sraz u vchodu do zahrady z Nám. Kinských. Lekce budou probíhat od 14.7. do 25.8. Pozor, jde o lekci s vyšším výškovým převýšením.

Na lekci doporučujeme pohodlné sportovní oblečení a obutí. Zároveň doporučujeme nosit si s sebou v batůžku pitíHole na lekci vám rádi na místě zapůjčíme, příp. pokud máte vlastní – pomůžeme vám s jejich nastavením.

V případě dotazů k lekcím volejte Hanu Čepovou: 603 852 740.

Výlety

• Na výlet vyrazíme ve středu 13.7., 10 hod., do Milíčovského lesa s Evou Končelíkovou

Potkáme se: ve středu 13.7.,  v 10 hod., Metro C Háje. Sraz nad výstupem s jezdícími schody. Doporučujeme jet v prvním vagonu metra. Stanice má výstup z obou stran nástupiště (dlouhého). Druhý výstup je po pevném schodišti.

Čeká nás nenáročný terén, cesta vede lesem. Délka společné trasy cca 4 km. Kdo bude chtít, může si trasu prodloužit.

S sebou doporučujeme: dostatek pití, v případě horka pokrývku hlavy, vhodnou obuv, kdo chce – hůlky na Nordic Walking a samozřejmě dobrou náladu.

Kontaktní osoba: Iveta Luxová, tel.: 603 852 715

• Čtvrtek 11.srpna Vycházka „Z Pučálky ke kostelu sv. Matěje“ aneb „Z kopce, po rovině, do kopce“.   Pinkas

Sraz: ve 14:45 hod u stanice metra Bořislavka, na okraji Evropské ulice ve směru k letišti. Konkrétně na stanici autobusů PID č. 316 a č. 356. Bus odjíždí v 15:00 hod., Z Pučálky vyrazíme v 15:10.

Na počátku vycházky se zastavíme u „renesanční vily“ s čertem na komíně. Pak sejdeme dolů k Šáreckému potoku. Nedaleko stojí známý Dubový mlýn. Při pochodu okolo meandrů Šáreckého potoka mineme Kalinův mlýn, PP (přírodní památku) Zlatnici a PP Nad mlýnem. Poté, co dojdeme až k Mlýnku, začneme stoupat vzhůru. Nahoře přejdeme ke kostelíku sv. Matěje. Vedle něho se rozkládá Šárecký hřbitov, na kterém je pochováno i několik známých osobností.

Na závěr se můžeme občerstvit v restauraci Na Staré Faře.  Itinerář ke stažení: Z_Pučálky_ke_Sv_Matěji

Trasa (od busu k busu) měří asi 3,5 km. S sebou doporučujeme dostatek pití, turistická obuv nutná, hůlky na Nordic Walking doporučené.

Výlet vede Karel Pinkas, kontaktní osoba: Iveta Luxová, tel.: 603 852 715

• Pondělí, 22.srpna, Poznáváme Dobešku

Sraz v 9.50 hod., Budějovické náměstí, Poliklinika – stanice busu 134. Vyrážíme v 10 hod.

Dobeška je vilová osada v pražském Braníku na jihozápadním výběžku Pankrácké planiny směrem od Krče k Braníku a Podolí nad Branickými skalami a Starou cestou na Branickém katastru.

Těšit na zajímavé domy a zajímavé osobnosti, které zde žili/žijí. Nachází se zde i jediná realizovaná stavba Jana Kaplického – Dvořákova vila.  Délka společné trasy cca 3 km, trasu si můžete libovolně prodloužit.

S sebou doporučujeme dostatek pití, dle úvahy hůlky na Nordic Walking. Kontaktní osoba pro tuto vycházku: Iveta Luxová, tel.: 603 852 715

#ZdravéStárnutí